اخبار

 نمایشگاه توانمندیهای زنان در  غرب کشور  با حضور شایسته بانوان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه

در چهارمین روز از ایام ا... دهه فجر، روز انقلاب اسلامی،استحکام خانواده، زنان و سبک زندگی ایرانی-اسلامی در نمایشگاه توانمندی­های زنان، در محل دائمی نمایشگاههای بین­المللی استان، دانشگاه آزاداسلامی واحد کرمانشاه توانمندی­های علمی- پژوهشی و هنری،  بانوان فرهیخته خود را در معرض دید علاقمندان قرار داد.

در این راستا دکتر لیلا موسوی رییس شورا ی راهبردی زنان فرهیخته بیان داشت که:

 اعضای شورای راهبردی زنان فرهیخته استان کرمانشاه در این نمایشگاه با طراحی یک مجموعه مناسب،  دستاوردهای بانوان (اعضای هیأت علمی و دانشجویان)  دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه،  شامل؛  اختراعات ثبت شده،  کتاب های تألیف و ترجمه شده، مقاله های چاپ شده، طرحهای تحقیقاتی، آثار هنری و سایر دستاوردهای علمی، آموزشی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی را به عرصه نمایش گذاشتند.

در این نمایشگاه، با حضور اعضای شورا نشستی صورت گرفت که در آن اهداف و برنامه­های شورا در سال آینده، بررسی شد. در این نشست رئیس شورای راهبردی زنان فرهیخته استان  در راستای اجرای بهتر برنامه­های شورا  مباحثی را مطرح نمودند و رمز موفقیت شورا را حضور و مشارکت بیشتر اعضاء و ارائه اندیشه­های نو دانستند.

ایشان برپایی چنین نمایشگاه­هایی را موجب  تقویت حس خودباوری زنان در تمام عرصه­ها دانست.

 موسوی اشاره داشت که امروز، زنان توانمند در رشته­های مختلف علمی، تولیدی و هنری از سازمان­های دولتی و غیر دولتی گرد هم آمد­ه­ا ­ند که توان و اهمیت حضور خود را در عرصه­های مختلف  به عرصه نمایش بگذارند.  وی گفت؛ شور و انگیزه­ای که در این چند روز در غرفه­های متعدد دیده می­شد نشان از میزان علاقه مندی بانوان به حس خود باوری  و میل به رشد و تعالی آنان است. 

این نمایشگاه با حضور فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، معاون سیاسی استانداری کرمانشاه، دکتر نوذر قنبری دبیر هیأت امنای استان و رئیس واحد کرمانشاه، دکتر سیروس محبی معاون هماهنگی استان و جمعی از مسوولان دستگاههای اجرایی، دانشگاهها، موسسات تحقیقاتی، پارک­های علم و فناوری و صنایع استان با رویکرد ارایه توانمندی­های زنان 5 استان غرب کشور، افتتاح شد.